1 1
  • BIST 92.709
  • Altın 211,733
  • Dolar 5,4835
  • Euro 6,1905
  • Ankara 10 °C
  • İstanbul 11 °C

Beypazarı Köst Köyünde Yağmur Duası ve Pilav Etkinliği Yapıldı.

Beypazarı Köst Köyünde Yağmur Duası ve Pilav Etkinliği Yapıldı.
Beypazarı Köst Köyünde Yağmur Duası ve Pilav Etkinliği Yapıldı.

Havaların aşırı sıcak gitmesi nedeniyle geleneksel hale gelen Beypazarı Köst Köyü Yağmur duası ve pilav günü etkinliği yapıldı.
 
Her sene Köy camiinde okunan mevlid ve yağmur duası yeni muhtar Ahmet Ertürk ve aza heyetinin aldığı kararla köyün bir kilometre yukarsında buluna Çayırlıkta yapıldı Köy muhtarlığının organizasyonu ve hayırsever vatandaşların destekleriyle çayırda kurulan kazanlarda pişirilen pilavlar yemyeşil çayır ve geniş , alanda etkinliğe katılan misafirlere ikram edildi.

 Etkinliğe  Beypazarı Belediye BaşkanıTuncer Kaplan,Ak parti Beypazarı İlçe başkanı Ali Çakıroğlu Kadın kollar başkanı Elif Ertürk,Belediye meclis üyeleri, AK Parti  Yönetim Kurulu üyeleri  ve çok sayıda çevre köylerden ve Beypazarı’ndan gelen vatandaşlar katıldı.

Etkinlik sonrası  havanın da aşırı güneşli olması nedeniyle bazı misafirler çayırda kaldı bazıları , ormanlık alanlara kendilerini atarak piknik yaptılar ve ormanlık alanlarda mantar topladılar.

Köy Muhtarı Ahmet Ertürk 15 yıldır Haziran ayı içinde köylerinde yağmur duası yapıldığını  bu sene Mayıs ayına çektiklerini  köy dışında olan köylülerin de buluşması ve kaynaşması amacıyla pilav etkinliği düzenlendiğini belirterek mevlid ve öğle namazı sonrası yağmur duasının arkasından köy çayırında etkinliğe katılan misafirlere yemek ikramı yaptıklarını Etkinliğin muhtarlığın organizasyonunda hayırsever köylülerin destekleriyle gerçekleştiğini söyledi Muhtar Ertürk bundan sonra her yıl etkinliğimizi bu mekanda ( ÇAYIR ) lıkta yapacaklarını bildirdi.