1 1
  • BIST 90.787
  • Altın 254,429
  • Dolar 5,8790
  • Euro 6,5887
  • Ankara 17 °C
  • İstanbul 23 °C

AK Parti Ankara İl Kongresini Yaptı

AK Parti Ankara İl Kongresini Yaptı
AK Parti Ankara İl Kongresini Yaptı

Beypazarı ilçe teşkilatının tam kadra katıdığı kongre çok kalabalık ve çoşkulu idi salonun içi kadarda dışarda binlerce kişi kaldı Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan ve Beypazarlı Hasan Hüseyin Ceylanında katıldığı kongrede Başbakan Ahmet Davutoğlunun salona girişi çoşku ile karşılandı.


AK Parti Ankara İl Kongresi'nde konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, paralel yapı ve CHP'ye sert sözlerle yüklendi. Davutoğlu "Biz yetkiyi milletten alır hesabı yalnız millete veririz" dedi.
Davutoğlu, paralel yapı ve CHP'nin ülkeyi vesayet altına almak istediklerini söyledi. Buna asla izin vermeyeceklerinin altını çizen Davutoğlu 'Biz yetkiyi milletten alır hesabı yalnız millete veririz' dedi.


Salona girerken partilileri selamlayan Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, partililere karanfil dağıttı. Partililer, Başbakan Davutoğlu'nu ellerindeki Türk, Filistin ve AK Parti bayraklarıyla büyük bir coşku ile karşıladı. Davutoğlu, partilileri selamlarken partililerle tokalaştı. Davutoğlu'nun salona girişi sırasında konfetiler patlatıldı.


Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

Selam olsun bu ülkede milli irade demokrasiyi hakim kılmak için Adanan Menderes'e selam olsun. 12 Eylül sonrası kararlı bir şekilde yürüyen Turgut Özal'a selam olsun. Milli iradeyş savunan Necmettin Erbakan'a selam olsun. Bütün Ankara'ya selam olsun.

AK Parti davası için Ankara'da davamıza hizmet etmiş olan herkese selam olsun.

İşte, geçen sene Gezi olayları ile birlikte bir büyük provokasyon başlatıldı. Sonrasında 17-25 Aralık kumpaslarıyla hep milletimizin özgüveni tahrip edildi. Hep beklediler ki millet özgüvenini kaybetsin, paniğe kapılsın, milletin temsilcileri ile milletin arasına uçurum girsin istediler müsade etmedik. Size verdiğimiz ilk söz kim ne yaparsa yapsın özgüvenle yolumuza devam edeceğiz. AK Parti ayaktayken bu partinin yücelltiği değerler ayaktayken milletimizin özgüveni ayakta olacaktır. Kimse bunu yıkmaya tahrip etmeye muktedir olmayacaktır. Milletle bütünleşmiş AK Parti kadroları özgüven içinde geleceğe yürümeye devam edecektir.

Erzurum Kongresi'ndeki Dersimli Abbas Necati ile Balıkesir Kongresi'ndeki Vehbi Efendi'nin mirası AK Parti kadrolarının omuzundadır. Aziz vatanımızı karış karış dolaşmaya devam edeceğiz. Millet yeyis içindeyken Erzurum Kongresi ile ayağa kalkan ecdadınızın mirasına sahip çıkmaya hazır mısınız? Kuvayi Milliye ruhunu tekrar ayağa kaldırmaya hazır mısınız? İşte milli birlik ve beraberlik budur. Milletimizin her bir ferdini birbiri ile buluşturma ideali budur.

VATANDAŞIMIZIN SAÇININ TELİNE ZARAR GELSE HESABINI SORARIZ

Biz Anadolu'yu dolaşırken muhalefet partileri Ankara'da başka oyunlar içine girmeye başladılar. Sayın Cumhurbaşkanımızın emanet olarak tevdi ettiği çözüm sürecine sahip çıkacağımızı ilan ettik. 116 gün içinde çözüm süreci yönünde çok kararlı adımlar attık. Haziran ayında çıkan çözüm süreci bağlamındaki yasanın uygulanması için çözüm süreci mekanizması oluşturduk arzu ettik ve planladık ki çözüm süreci bir an önce başarıya ulaşsın. Biz bu kararlı yürüyüşümüzü sürdürürken 6-7 Ekim'de vandallar dışardan aldığı talimatlarla büyük şehirlerimizi bir şiddet sarmalına sokmak istediler. Zannettiler ki biz bunun esiri olacağız, olmadık! Hemen gereken tedbirleri aldık ve yasa paketimizi hazırladık. Kararlı şekilde iki vurgu yaptık. Kamu düzeni ve çözüm süreci birbirinin alternatifi değildir. Buradan bir kez daha aziz milletimize teyiden taahütle söz veriyoruz ki kamu düzenini kim bozmak isterse onun karşısında çelik yürekle duracağız. Çözüm süreci yönünde kim adım atarsa onun önünde merhamet ve rahmetle yürümeye devam edeceğiz. Onlar tahrip etseler de biz inşaa etmeye devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın saçının bir tek teline dokunanlar hesabını verecektir. Öte yandan, çözüm sürecimizi bu konudaki kararlılığımızdan hiç bir zaman fedakarlık etmeyeceğiz. Vatandaşlarımızın dilini, kültürünü örfünü yaşama özgürlüğünü koruduk ve korumaya da devam edeceğiz. Yine, bu çerçevede alevi sünni ihtilafı çıkarmak isteyenlere karşı da son 116 gün içinde muharrem ayı bereketiyle de büyük bir gayret sarfettik ve bizzat hem Hacı Bektaş'a hem de Tunceli'ye giderek aziz Alevi vatandaşlarıma seslendim.

DARBE VE VESAYETE İZİN VERMEYECEĞİZ

Buradan bir kez daha bizi bağrına basan ve muhabbetle karşılayan alevi sünni, türk kürt zaza bütün kardeşlerimize, Hacı Bektaş'a Tunceli'ye selam ediyorum. Demokratikleşme çerçevesinde beraberliğimizi teminat altına alacağız. AK Parti'nin ve milli birliğimizin teminatı olan kadrolarımıza soruyorum. Yeni Türkiye için aynı kararlılıkla yürümeye hazır mısınız? Aramıza fitne sokmak isteyenlere karşı saf saf omuz omuza durmaya hazır mısınız? İşte biz de bu emaneti sürdürmeye kararlıyız.

Siyasi alanda yapacağımız restorasyonu zikrettik. Dedik ki milli iradeyi her halukarda mutlaka egemen kılacağız. Darbe ve vesayete izin vermeyeceğiz. AK Parti son 12 yılda bir çok darbe ve vesayet çabaları gördü. Biz bunların karşısında dim dik durduk ve durmaya devam edeceğiz. Muhalefet partilerinin hepsi hesap verecek. AK Parti ile CHP arasındaki fark abakınız. Biz kongremizi büyük bir şölen içinde yaptık bütün il ve ilçelere gittik. Bu siyasetin yeniden inşaasıdır. CHP'de kongre yaptı parçalandı ve bölünmeye başladılar. Kılıçdaroğlu, Meclis görüşmesinde Mısır darbesini destekleyince kendisine sordum. Darbelere karşı mısınız değilseniz çıkın söyleyin dedim. Meclis'te bunu söylediğime alındı. Ama o günden bu yana Kılıçdaroğlu'ndan darbelere karşı tek bir cümle duydunuz mu? Duymadınız. Çünkü, CHP'nin zihniyet köklerinde darbe anlayışı vardır.