1 1
  • BIST 84.596
  • Altın 252,364
  • Dolar 6,0970
  • Euro 6,8177
  • Ankara 13 °C
  • İstanbul 19 °C

1650m Rakımlı Kirazyanı Tepesinde Beypazarı Kızak Şenliği Yapıldı

1650m Rakımlı Kirazyanı Tepesinde Beypazarı Kızak Şenliği Yapıldı
1650m Rakımlı Kirazyanı Tepesinde Beypazarı Kızak Şenliği Yapıldı

Başkentin tarihi ve turistik ilçesi Beypazarı'nda düzenlenen kızak şenliği, renkli görüntülere sahne oldu.

Beypazarı Kıbrısçık karayolunun Karaşar Mahallesi Kirazyanı bölgesinde Belediye ve Kayıboyu Doğa Sporları Derneği tarafından ortaklaşa dün düzenlen Kızak şenliği için yüzlerce vatandaş yaylada bir araya geldi.

Düzenlen kızak şenliğine, Kaymakam Mustafa Kaya, Belediye başkanı Tuncer Kaplan, Jandarma Komutanı Emniyet Müdürü Özer Şimdi, Garnizon komutanı Alişan Zor, Vergi Dairesi müdürü H. İbrahim Özkum, Orman İşletme müdürü Adem Parlak, Belediye başkan yardımcıları ve davetlilerle birlikte çok sayıda halkrnkatıldı.

Düzenlenen kızak şenliğinde, çeşitli etaplarda kızak şenliği düzenlenirken, vatandaş kaymak üzere geldiği Kirazyanı bölgesinde, kızağın haricinde muhtelif ürünlerle, şamyelle, botla kaymanın tadını çıkardı.

Sabah saatlerinden itibaren Kızak şenliğinin yapılacağı 1650m rakımlı Kirazyanı bölgesine şehrin çeşitli yerlerinden Belediye araç kaldırarak vatandaşları kızak şenliğinin yapılacağı alana taşırken, çok sayıda vatanda tarnkendi araçları ile gelerek yaylada kızak kaymanın tadını çıkardı.

1650 Rakımlı tepeden kaymaya başlayan vatandaşlar,  yaylada kar manzarasında da tadını çıkarırken, gönüllerince eğlenme ve piknik yapma imkânı da buldular.

Kızak şenliğinde, çeşitli yarışmalar düzenlendi halat çekme yarışı; Kardan adam yapma yarışı ve kayma yarışları yapıldı bu kategorilerde yapılan yarışmalarda birinci gelenlere çeşitli hediyeler veridi.